Choć Boże Narodzenie nastanie dopiero za 4 miesiące, to już teraz warto pomyśleć o upominkach. Mowa nie tylko o rodzinie czy przyjaciołach, ale także współpracownikach i strategicznych kontrahentach. Gadżety świąteczne wprowadzają sympatyczną atmosferę w firmie, jednocześnie pokazują, że pracownicy są niezwykle istotni dla przedsiębiorstwa. Co znajdziemy w nowym katalogu z gadżetami świątecznymi i dlaczego warto zamówić takie upominki do firmy?

 

Czy warto kupować gadżety świąteczne?

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z atmosferą życzliwości, ciepłem ludzkich serc i serdecznościami. Do standardowych praktyk należy wymienianie się upominkami – nawet tymi drobnymi, symbolicznymi. Ten radosny duch świąt udziela się nie tylko w domach, ale także w placówkach najróżniejszych firm. Nawet kameralne biura decydują się na wspólne ubieranie choinki czy grupowe zdjęcie w mikołajkowych czapeczkach. Warto zatem zadbać o uśmiech pracowników, którzy z pewnością będą wdzięczni za drobny upominek świąteczny.

Gadżety świąteczne wręczane zatrudnionym osobom i kluczowym klientom mają ogromną moc. Z jednej strony to wyraz pamięci, który pozytywnie zapisze się w pamięci odbiorcy, z drugiej – świetna okazja na subtelną reklamę. Upominek wręczony w okresie Bożego Narodzenia wywoła życzliwość, która umocni więzi i będzie stale procentować. Dzięki temu pracownik będzie pamiętać, że jest istotną częścią firmy, a kontrahent poczuje się doceniony. Dodając do tego blankiet z motywem świątecznym i proste, szczere życzenia, uzyskujemy obraz upominku, który każdy z nas chciałby dostać. Nie ulega więc wątpliwości, że zakup gadżetu świątecznego to fantastyczna inwestycja w relacje interpersonalne.

 

Upominki świąteczne to nie tylko logo – to także CSR

Wspomnieliśmy, że wręczane gadżety świąteczne mogą być okazją do nienachalnego zareklamowania się. Pod tym hasłem rozumiemy umieszczenie drobnego brandingu lub logotypu na opakowaniu lub wręczanym przedmiocie. Należy jednak pamiętać, że idea wręczania prezentu powinna wiązać się z bezinteresowną radością. Sam upominek powinien być praktyczny i zaskakujący – sztampowe gadżety o małej użyteczności najprawdopodobniej wylądują w rzadko otwieranej szafce. Warto połączyć użyteczność z niecodziennym pomysłem, którą znajdziemy chociażby w ładowarce indukcyjnej czy podstawce pod tablet.

Równolegle warto pamiętać o społecznej odpowiedzialności biznesu, czyli odmienianym przez wszystkie przypadki CSR. Idee takie jak ekologia, zdrowy tryb życia czy selfcare wellness to element niemal każdego przedsiębiorstwa. Takie też mogą być prezenty wręczane pracownikom i kontrahentom! Samo opakowanie upominku w ekologiczną, bawełnianą torbę lub papier ozdobny z recyklingu działa korzystnie na wizerunek firmy. Środek może skrywać równie „zielone” wnętrze, np. butelkę wielokrotnego użytku czy słuchawki z recyklingowego ABS’u. Alternatywą dla ekoupominków są sportowe gadżety, które pomogą zadbać o zdrowie i kondycję. Do takich prezentów zaliczymy m.in. korkową matę do yogi, smartband czy wielofunkcyjny plecak sportowy. A co ze wspomnianym praktykowaniem wellness? Tutaj również panuje bogactwo wyboru: od bambusowej szczotki do kąpieli przez naturalną świecę zapachową aż po wielorazowe płatki do twarzy.

Najciekawsze inspiracje z nowego katalogu

Poszukując inspiracji, warto zapoznać się z naszym najnowszym katalogiem: End of Year Experience. Znaleźć w nim można szereg fantastycznych pomysłów, które sprawdzą się w wielu codziennych sytuacjach. Dostępne są zarówno uniwersalne upominki, jak i wyjątkowo dopasowane gadżety. Każdy z nich dodatkowo można spersonalizować przy pomocy logo firmowego, co będzie dyskretnie przypominać „pochodzenie” prezentu. Jakie gadżety znajdują się w nowym katalogu i komu je warto podarować?

  • Koneserom kulinarnym polecamy zestaw do serów i wina z bambusa;
  • Miłośnikom komfortu i wygody rekomendujemy bawełniany szlafrok;
  • Dla zimowych zmarzluchów przygotowaliśmy termofor z jersey’u;
  • Smakosze kawy lub herbaty będą wdzięczni za kubek termiczny;
  • Dbającym o linię warto wręczyć dwukomorowy lunchbox ze sztućcami;
  • Turyści i fani górskich wypadów pokochają plecak lub torbę termiczną;
  • Internetowi vlogerzy i miłośnicy social mediów docenią pierścieniową lampę LED z mocowaniem na smartphone;
  • Osoby ceniące organizację polubią bambusowy pojemnik na długopisy z zegarkiem, datownikiem i termometrem w jednym