Ile razy zdarzyło Ci się powiedzieć na zakończenie rozmowy „bądźmy w kontakcie”? Podtrzymywanie dobrej relacji jest niezwykle ważne – zarówno w życiu prywatnym, jak i w rozmowach biznesowych. Problem pojawi się, gdy na drodze do kontaktu stanie… kontakt, a dokładniej: gniazdko w ścianie uniemożliwiające naładowanie urządzenia mobilnego. Skross – renomowany producent adapterów do gniazdek – ma na to rozwiązanie!

 

Różne oblicza gniazdek

Każdego dnia użytkujemy niektóre przedmioty bez głębszego zastanowienia. Nie myślimy o tym, czy żarówki w Brazylii świecą równie jasno, jak u nas. Nie zastanawiamy się, czy przełącznik światła w Japonii ma taki sam kształt, jak w naszych domach. W końcu też nie zastanawiamy się, czy nasze gniazdka są takie same, jak osób mieszkających w Kanadzie, Izraelu czy na Zanzibarze. To ostatnie pytanie nie jest tak błahe, jak mogłoby się wydawać – w końcu inny kształt gniazdka pozbawia nas możliwości naładowania smartphone’a czy użytkowania suszarki do włosów.

Osoby wybierające się w podróż zagraniczną powinny mieć świadomość, że na miejscu mogą zastać inny rodzaj gniazdek niż w swoim domu. Teoretycznie nie byłoby z tym problemu, gdyby były dwa lub trzy standaryzowane kształty kontaktów. Schody zaczynają się, gdy uświadomimy sobie, że na świecie zetkniemy się aż z czternastoma różnymi rodzajami gniazdek! Część z nich stosuje się w raczej niewielu krajach, jak np. we Włoszech ze swoim zestawem trzech poziomych wejść, jednak kilka z nich przyjęło się w powszechnym użytkowaniu na całym świecie. Wybierając się za granicę, najczęściej spotkamy poniższe siedem rodzajów gniazdek:

 • Gniazdko typu E – spotykane w większości krajów europejskich, w tym Polsce. Posiada jeden otwór z fazą i drugi neutralny, niekiedy także znajduje się otwór z uziemieniem (charakterystyczny bolec);
 • Gniazdko typu F – spotykany w niektórych krajach europejskich, np. Niemcy, Austria, Holandia. Podobne do gniazdka typu E, z tą różnicą, że metalowy bolec został zastąpiony klipsami uziemiającymi;
 • Gniazdko typu K – spotykany w krajach azjatyckich, np. Bangladesz oraz w Danii. Trzy charakterystyczne otwory: dwa okrągłe położone w jednym poziomie i jeden półokrągły pośrodku przypominają radosną buzię;
 • Gniazdko typu C – spotykany w niektórych krajach europejskich, np. Cypr, Malta, w Rosji oraz wybranych państwach świata. Posiada dwa okrągłe otwory, nieco przypomina gniazdko typu E;
 • Gniazdko typu G – specyficzne gniazdo z trzema prostokątnymi otworami, które można spotkać w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz krajach azjatyckich i afrykańskich, np. Chiny, Arabia Saudyjska, Ghana.
 • Gniazdko typu A – kolejne specyficzne gniazdko, tym razem kojarzone głównie z krajami Ameryki Północnej i Japonii. Wąskie, z dwoma prostokątnymi, płaskimi, równolegle ułożonymi otworami i niskim napięciu 110 V.
 • Gniazdko typu B – gniazdka stosowane w Ameryce Środkowej oraz Południowej. Bardzo podobne do gniazdek typu A z tą różnicą, że znajduje się w nim trzeci, okrągły otwór na uziemienie.

Skross – by nie zostać bez prądu

Czytając powyższe informacje, można się złapać za głowę i zastanawiać, czy w tej sytuacji konieczne jest kupowanie lub wypożyczanie sprzętu w danym kraju. Oczywiście jest to jedno z rozwiązań, niestety wiąże się ono z kosztami i dużym stopniem skomplikowania. O wiele szybszym, tańszym i łatwiejszym rozwiązaniem jest zakup wtyczki Skross, którą można dostosować do kilku różnych rodzajów gniazdek. Jeden adapter pozwoli nam korzystać aż z 4 lub 5 rodzajów gniazdek, zależnie od wybranego modelu. Co więcej, dzięki naszym usługom znakowania graficznego, wtyczki Skross mogą zostać obrandowane logiem firmowym. Dzięki temu może być to forma upominku, gadżetu pracowniczego czy świadczenia dla pracowników w delegacji.

Adapter Skross cechuje się wieloma zaletami, spośród których najważniejsze jest bezpieczeństwo. Każdy model posiada atesty i spełnia surowe restrykcje, dzięki czemu możemy wręczyć taki adapter nawet naszemu dziecku wyjeżdżającemu na kolonię. Na uwagę zasługuje również wysoka jakość wykonania produktu, co przekłada się na długą żywotność adaptera i możliwość wielokrotnego użytkowania. Adapter Skross powinien znaleźć się w walizce każdej z poniższych osób:

 • Podróżnik, który nie wyobraża sobie życia bez wyjazdów za granicę;
 • Student, który wybiera się na Erasmusa lub międzynarodowe granty badawcze;
 • Dziecko wyjeżdżające na kolonię lub obóz wypoczynkowy poza Polskę;
 • Sportowiec, który został zaproszony na zagraniczne zgrupowanie;
 • Pracownik lub przedstawiciel firmy udający się na zagraniczną delegację;