W obecnych czasach nikogo nie trzeba specjalne przekonywać, że zanieczyszczone powietrze szkodzi nam nie tylko w czasie „sezonu grzewczego”, ale także przez cały rok. Według WHO zanieczyszczenia emitowane do atmosfery są największym czynnikiem wpływającym na złą jakość powietrza. Co za tym idzie, również związanych z tym zagrożeń dla zdrowia. Zanieczyszczenia te pochodzą z emisji spalin pojazdów silnikowych, przemysłowych oraz domowych pieców grzewczych. Świadomość zagrożenia jakie niesie za sobą wdychanie zanieczyszczeń wytworzyła potrzebę, na której odpowiedzią okazała się być maska antysmogowa. Produkt, kierowany do klienta końcowego, szybko stał się hitem wśród gadżetów promocyjnych.

Skuteczna ochrona i estetyczny wygląd

Jak zapewnia producent masek Respro®, który już od kilkunastu lat dostarcza i udoskonala najwyższej jakości maski przeciwsmogowe, stanowią one doskonałą propozycję dla osób, które spędzają dużo czasu w warunkach dużego zapylenia, dojeżdżają do pracy komunikacją miejską lub chcą ochronić się przed szkodliwym działaniem spalin lub alergenami. Warto zaznaczyć, że maski Respro® wyróżniają się na tle konkurencji bardzo wysoką jakością wykonania, dbałością o estetykę, wygodą oraz bezpieczeństwem użytkowania. Stosowane w nich materiały i opatentowane rozwiązania są gwarancją maksymalnej skuteczności w ochronie dróg oddechowych przed trującymi substancjami, gazami, kurzem oraz bakteriami, wirusami i grzybami. Nic więc dziwnego, że maski te stały się must have dla wszystkich tych, którzy świadomie dbają o swoje zdrowie oraz zdrowie najbliższych, ale nie tylko. 

Zdrowie wartością nadrzędną dla firm

Jak wskazuje ogólny trend, świadomość firm – małych i dużych, w kwestii ochrony środowiska naturalnego wciąż rośnie. Coraz częściej i głośniej podnoszone są w mediach kwestie aktywnego przyczyniania się przedsiębiorstw w redukcji emisji spalin do atmosfery, a każde działanie ku temu zmierzające odbija się pozytywnym echem w środowisku. Niestety mimo starań, w skali globalnej to wciąż mało. Być może dlatego, firmy – szczególnie zagraniczne – identyfikujące się z koncepcją ochrony środowiska zaczęły inwestować w dobrej jakości maski ochronne, które stały się dobitnym i widocznym manifestem w oczach opinii publicznej. Pomysł ochrony pracownika szybko przełożył się na działania marketingowe skierowane do osób spoza firmy. Brandowane maski antysmogowe powoli wkraczają także na rynek w Polsce. Co z tym idzie, rozpowszechnianie ich regularnego stosowania może przyczynić się do ogólnej poprawy kondycji życia w naszym kraju.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maski?

Podobnie jak z gadżetami maska masce nie równa. Według przeprowadzonych badań w tym zakresie, dla pełnej wydajności maski wymagane jest prawidłowe uszczelnienie wokół nosa i ust, tak aby jak największa część wdychanego powietrza przechodziła przez wmontowany filtr. W przeciwnym razie, nawet najskuteczniejszy filtr nie spełni swojej roli, ponieważ użytkownik wciąż będzie wdychać nieprzefiltrowane powietrze poprzez tworzące się szczeliny. Dlatego, maski marki Respro® poza najwyższej jakości filtrem, dostępne są w kilku rozmiarach i wariantach, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. Niemniej, mimo sporego rozróżnienia rozmiarowego wśród populacji dorosłych, wprowadzono dwa rozmiary – średni i duży, które zdaniem producenta pasują na 90% populacji osób dorosłych. Drobne różnice, mają być korygowane materiałem, z którego zostały wykonane – neoprenu, którego rozciągliwość i elastyczność umożliwia lepsze uszczelnienie oraz dopasowanie.

Maska według własnego projektu

Dla tych wszystkich, którzy poza użytecznym produktem, chcieliby się dodatkowo wyróżnić, producent udostępnia możliwość stworzenia masek antysmogowych według własnego projektu i pomysłu, z brandigniem praktycznie każdego elementu składowego maski. Inną opcją jest wybór spośród dostępnych gotowych modeli na których można umieścić własne logo. Niezależnie od tego na co się zdecydujecie, osoba, która będzie użytkować maskę, na pewno będzie wdzięczna za możliwość odetchnięcia pełną piersią – bez konsekwencji.

Informujemy, że minimalne zamówienie na maski to 100 sztuk. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu.