Serduszka i pluszowe misie w witrynach sklepowych przypominają nam o zbliżającym się dniu zakochanych, o Walentynkach, które już od ponad dwóch dekad obchodzone są w Polsce 14 lutego. Tego dnia – pomimo niskich temperatur na zewnątrz-  jest bardzo gorąco, pary siedzą w restauracjach, patrząc sobie głęboko w oczy i chodzą po ulicach miast, trzymając się za ręce. To również dobry czas, aby okazać ciepło i sympatię tym, którzy są dla nas ważni – pracownicy, kontrahenci i klienci.

Walentynki w pracy

Dlaczego nie!? Wyrażanie swoich uczuć i przyjemną atmosferę warto przenieść również do biura. Bardzo dobrze wpływa to na wzmacnianie więzi pomiędzy pracownikami i szefem, a także utrwalanie pozytywnych relacji. Mały gest potrafi w magiczny sposób namalować uśmiech na twarzy drugiej osoby i sprawić, że poczuje ciepło na sercu.

Czym możesz obdarować swoich pracowników? Nie musi być to nic wielkiego, ważne, żeby okazać im swoją sympatię, podziękować za zaangażowanie oraz lojalność. Bardzo dobrze sprawdzą się długopisy z motywem serca lub klips do notatek. Przywitaj swój zespół walentynkowym upominkiem na każdym biurku, niech już od rana będzie to dzień wyjątkowy, taka odskocznia od codzienności.

Innym pomysłem na walentynkowy upominek może być szablon do kawy w kształcie serca. Kawa z udekorowaną czekoladą pianką smakuje lepiej, a dodatkowo wywołuje uśmiech i poprawia humor. Tego dnia niech każda kawa będzie jeszcze smaczniejsza, słodsza i od serca.

Z sercem do klienta

Klient to osoba, która jest dla Ciebie szczególnie ważna, zależy Ci na jej sympatii, zaufaniu i jego dobrej opinii o Twojej firmie. Każda okazja jest dobra, aby podziękować mu za to, że jest z Tobą i wybrał Twoją firmę spośród tysiąca innych. Do każdego zakupu możesz dołączyć cukierki w serduszkowym pudełku, brelok lub antrystres w kształcie serca. Każdy z tych gadżetów możesz wzbogacić o logo swojej firmy i jej nazwę. Najmłodszym klientom podaruj pluszową maskotkę lub piórnik z sercem, na którym pojawi się kilka miłych słów.

Zadbaj o wyjątkowość dnia. 14 luty to nie tylko okazja do powiedzenia ukochanej osobie „kocham Cię”, ale też szansa na wyrażenie swojej sympatii oraz wdzięczności. Może warto pomyśleć o dłuższej przerwie kawowej dla swojego zespołu? Przygotujcie kawę ozdobioną czekoladowym lub cynamonowym serduszkiem i poświęćcie sobie więcej czasu. To czas, w którym topią się nawet największe lody zarówno między pracownikami, jak też Tobą i klientami.