Jednym z podstawowych zadań przedsiębiorcy XXI wieku jest wdrażanie innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań w firmie. Standardem jest montowanie czujników ruchu, które automatycznie gaszą światło lub inteligentnych kranów oszczędzających wodę. Warto jednak pójść o krok dalej i niemal całkowicie wyeliminować materiały trudne do recyklingu. Do takich z pewnością należą folie do ochrony żywności wykonane z aluminium oraz plastikowe pudełka. Alternatywą jest woskowijka – rozwiązanie 100% zero waste!

 

Co to jest zero waste?

Dwudziesty pierwszy wiek naznaczony jest wzrastającą świadomością postępującej degradacji planety. Hasło „ekologia” odmieniane jest przez wszystkie przypadki, a towarzyszące mu pojęcia: CSR, recykling czy zero waste stają się społecznymi buzzwordami. Ostatnie z pojęć, czyli zero waste, coraz częściej obecne jest na językach nie tylko firm, ale i poszczególnych jednostek. Hasło to oznacza styl życia, w którym konsumpcja jest tak przemyślana i zaplanowana, by produkować znikomą ilość odpadów. Osoby żyjące w stylu zero waste nie będą brać jednorazowych woreczków foliowych, by zapakować i zważyć owoce. Nie będą także korzystać z foliówek do transportu zakupów – przyjdą ze swoją wzmocnioną siatką pochodzącą z recyklingu lub poproszą obsługę o kartonowy pojemnik. Słoiki po spożytym dżemie zostaną umyte i wykorzystane do przechowywania domowych przetworów. Podsumowując: zero waste zakłada generowanie jak najmniejszej ilości śmieci, tym samym będąc proekologicznym.

 

Woskowijka – alternatywa dla plastiku

Ciekawą propozycją dla przedsiębiorstw poczuwających się do odpowiedzialności za środowisko naturalne jest woskowijka. Jak nazwa wskazuje, jest to specjalna forma opakowania w formie zbliżonej do folii aluminiowej lub papieru pakunkowego. Do jego produkcji wykorzystano naturalne składniki: ekologiczną tkaninę bawełnianą, przeciwgrzybiczy wosk pszczeli, antybakteryjną żywicę i konserwujący olej jojoba. Dobór takich komponentów nie jest przypadkowy – woskowijka to nie tylko ochrona dla przedmiotów codziennego użytku, ale także dla żywności i roślin. Co istotne, woskowijki dostępne w sklepie AdForce uzyskały certyfikację TUV Rheinland, a sama tkanina bawełniana spełnia normy Oeko-Tex Standard 100*. Co z tego wynika? Przede wszystkim to, że produkt jest wolny od substancji potencjalnie szkodliwych. Woskowijka Bee Pack nie przenika smaku i zapachu do przechowywanej w niej żywności, a produkty spożywcze zachowują swoją świeżość na dłużej.

Gdzie można wykorzystać woskowijkę?

Woskowijka to coś więcej niż dodatek, na którym możesz wytłoczyć swoje logo. To przede wszystkim praktyczna i ekologiczna alternatywa dla aluminiowych folii spożywczych i plastikowych woreczków strunowych. Zastosowanie woskowijki Bee Pack jest naprawdę szerokie, a przykładowe miejsca, gdzie się sprawdzą, to:

  • Sklepy – do pakowania produktów na wagę, takich jak wędliny czy sery;
  • Kwiaciarnie – do obwiązania bukietów ciętych kwiatów i wiązanek;
  • Punkty gastronomiczne – do opakowania kanapek i bagietek na wynos;
  • Cukiernie i piekarnie – do zapakowania bułek, suchych ciast i ciasteczek;
  • Prywatny dom – do przykrycia miski z suchą żywnością, patery z ciastem, kosza z owocami czy garnka z potrawą, do zapakowania drugiego śniadania;

Kreatywne i wszechstronne zastosowanie woskowijki Bee Pack sprawia, że może zostać użyta praktycznie wszędzie. To także dobry pomysł na promocję własnego biznesu – unikalny design i estetyczny projekt połączony z Twoim logo z pewnością spełni swoje własności marketingowe. Sama woskowijka może być używana zarówno w lodówce, jak i poza nią – nie należy jej jedynie eksponować na wysokie temperatury, np. w piekarniku czy mikrofali.

drukowana woskowijka

Czy ekologia to tymczasowa moda?

Część osób sądzi, że ekologia to chwilowy trend mający na celu sprzedaż rzeczy zupełnie niepotrzebnych. Nie jest to prawdą – to realna troska o środowisko naturalne, która zaczyna się właśnie od drobnych nawyków. Założenie swetra zamiast odkręcenie kaloryfera, montaż baterii w umywalce uruchamianej czujnikiem ruchu czy termomodernizacja domu to przykłady tych mniejszych i większych zmian. Zero waste jako styl życia to najlepszy przykład na to, że da się funkcjonować ze znacznie zmniejszonym śladem węglowym bez marnowania żywności i produkowania setek ton plastiku. Zamiana jednorazowych woreczków i folii aluminiowych na woskowijkę Bee Pack to pomysł, który z pewnością przyjmie się w proekologicznych biznesach i domach.